Oduševnělá výprava za vrácením ještě oduševnělejších knih ...

21. května 2012 v 20:49 | Shizumi |  Rubrik není nikdy dost
Tak to dopadá, když se vybodnete na školu, sedíte doma s naplno puštěnýma Cure, přičemž hledíte nezúčastněně do zdi a psychicky se připravujete na zítřejší odjezd do Lysé nad Labem, kde se pořádá další lesnický veletrh a vy tam máte prodávat co nejvíc outdoorových hader, aby rodinný podnik vzkvétal ... když v tom vám padne pohled na povalující se haldu knih a komixů u postele a vám dojde, že ty knížky měly být nejspíš dávno vráceny, jelikož v případě, že tak ještě nebylo učiněno, účtují si soudruzi z ÚK Kobližná skutečně tučnou pokutu ...
A teď panika ! Za jednu knihu za jeden týden hned 10 korun českých ! A když je půjčeno 9/10 knih, už se dostáváme ke stovce, což je suma za normální knihovní poplatek na další rok...
Panika zlehka ustupuje, když se mi dostane do rukou ten papír, kterej tvrdí, že až do 22.5. po mě nebudou nic chtít. Chci si knížky prodloužit - náhle jim nefungujou stránky... dochází tedy k nechtěné výpravě do samého knihovního epicentra... aspoň, že maj otevřeno ..


Docházím na nejbližší zastávku, v tažce kloflej první svazek Scotta Pilgrima, pochybnou mangu "Ježíš", Milostné příběhy - psané německy a novýho Shana (zbytek ještě nemám přelouskanej a zůstal v haldě u postele), když tu ke mně přikráčí světaznalá prodavačka Nového Prostoru (která to na tý zastávce prodává, co pamatuju) a začně mě obšťastňovat obsahem tohoto skvostného časopisu ... sociologie, věda, politika ... Novej Prostor jako první měl nejnovější poznatky korupčního specialisty, nikdo jinej tyhlety objevný informace neměl ...
"To je velmi zajímavé ..." odpovím ironicky.
"No jako mě to třeba zajímá, tady tohleto - cestování, věda, politika, církev," nedá se přismahlá prodavačka.
"Joooo, církev, to je hodně zajímavý téma..." reaguju hned.
"Jo ? Zajímate se ?" chytla se.
"Zajímám .. já se tomu spíš vysmívám.." odpovím s kyselým úsměvem. Paní má dnes to štěstí na zapřísáhlého ateistu, hříšného neznaboha a anti-krista ..
"Jo takhle. Když se na to ale nedíváte z lidskýho hlediska, ale z toho božskýho ! Bůh je jen jeden a to ten, který je schopný vám něco dát, a takový je jen Ježíš Kristus !"
*No tě pic, další fanatickej prorok ...* "Jen jeden ? A jak k tomu přijde Alláh ?" zvedám se, páč mi jede šalina.
"To není Bůh, je to jen ikona hnusnejch teroristů, kteří ničí všechny, kdo nepřistoupí na jejich víru ..." prodavačka mě pronásleduje až k šalině. Ha ! Dovnitř už nenastoupí .. Já si sednu k oknu, jenže ona se objeví ve dveřích venku a pokračuje: "To nejsou věřící, oni ... chtějí zničit křesťanství !"
"... kdyby jen křesťanství," řeknu ještě směrem k zavírajícím se dveřím.
"Ameriku ! Mějte se..." mávne na mě a odkráčí hledat jiné oběti.

Uuuuffff ... lidičkové kolem si mě podezřívavě měří .. ne, skutečně nejsem zastáncem islámu a tu tažku nemám napěchovanou bombou, ale panem Scottem Pilgrimem -_-" Jenže to jim nevyvětlím a ani vysvětlovat nechcu.. jen ať se bojej, že tady vyletíme do povětří .. je to dost dobře možný

Knížky úspěšně vrátím, zbytek prodloužím, pokutu neplatím, jsem maximálně spokojená.. Shlédnu zřícenej strop v oddělení pro dospělé a volím jinou cestu na šalinu. Už z dálky si všimnu známého mužíka v oranžovém hábitu. Nenápadně oslovuje lidi kolem, všichni jej ale odbíjí. Nevím jestli jej mám přejít taky, vzpomenu si na kamarádku, která tuhle truchlila, že s nima ještě nehodila pořádnou řeč - škoda, že tu není. Zkusím nasadit kamenný výraz, ale nepovede se. Už si všimnul, že jsem se na něj dýl zadívala. Sklopím oči k zemi, obejdu ho, ale pozdě...
"Prosím tě..." osloví mě, já se otočím na patě o 180° a zářivě se usměju: "Ano ?"
"Podívej se na to," a podává mi tři barevný bichle - "Krišna", "Duchovní cesta" a ještě cosi. Se zájmem si tím začnu listovat.
"Mimotělní chápání je nejdůležitější, pochopit svět kolem, nebýt svázán tělesnou schránkou. Každý může dojít poznání, tedy pokud nejsi řezník, nebo.."
"Řezník nemůže dojít poznání ? Každý má právo.." namítám.
"To ano ... ale řezník zabíjí zvířata, neproudí karma, to je hříšné," poučuje mě ten moudrý muž...
*Chudáci řezníci, klasická ukázka dikriminace - seš řezník, nedojdeš osvícení -_-"* Ještě chvíli jsme nad čímsi spekulovali, ptal se jestli už "makám", či pořád studuji, vyprávěla jsem mu, jak jsem ani ne před hodinkou rozmlouvala s prodavačkou Nového Prostoru..
"A k čemu jste došly ?" otáže se oranžový mužík.
"Že muslimové jsou jen banda tupých teroristů, Alláh není nikdo a nic a jediný správný Bůh je Ježíš Kristus. Jenže to je pořád to samý.. Každý má toho svého Boha podle něj je zrovna on ten jediný a pravý.."
"Ale tohle je jiné.. když se soustředíme na lásku k bližním a nadpozemské fungování věcí kolem, odneseme si to do dalších životů.."
"Třeba bude ten další život lepší.."
"Ale zrovna v tomhle životě máme podobu člověka, to je myslím celkem dobré.."
"Jsou určitě podoby mnohem lepší, než obyčejného člověka.. jen je nemůžeme nikdy jako lidi poznat" zamyslím se.
"Máš ráda příběhy ?" ptá se.
"Asi jo.."
"Vem si tohle.." a podá mi již výše zmiňovanou "Krišnu", "a pokud můžu požádat o drobný příspěvek, k většímu šíření těchto knih.. přece jen se to netiskne samo.." *Ááá, už je to tady :D Ale tak co, kniha je to nová, hezká, papír krásně voní.. a on tady chudák se peče už takovou dobu v tom plášti, sám .. uprostřed Český, mezi GE Money Bank a Středověkou Krčmou, nikým nepochopen..*
"Příspěvek, příspěvek.. deset korun bude stačit ? Obávám se, že víc ani nemám," hrábnu po peněžence.
"I deset korun stačí.." usměje se.
"He he, tak mám i padesát, ale to už asi nepřispěju..." a podám mu jedenáct v malejch drobnejch.
"Ale tak, přece jen, pomohlo by to ..." zatne zuby.
"Já jsem chudý student," odpovím smutně.
"Díky moc... Čti hlavně s otevřenou myslí !" rozloučí se.
"Pokusím se, zatím," a odkvapím pryč s úlovkem v tažce. Opět něco ke studování během probdělých, temných nocí, při úplňku jasném.....

Já si za svým ateismem stojím. Všechna náboženství, to je demagogie, jako každá jiná. Do čela se postaví jedinec, nebo skupina privilegovaných, co si zotročí stádo věrných oveček nějakými hezkými řečmi. A je jedno jestli to je papež, nebo komunisti. Celej evropskej středověk byl ovládanej nejstarší zločineckou organizací - církví - pak sem začalo pronikat východní učení, islám, jediismus ... bejt člověkem, kterej si hledá svoji víru, tak jsem z toho všeho ale úplně mimo. Zleva mi do ouška šeptá satanistický známý, abych si dopomohla k nepomíjející kráse svých vlasů koupelí v krvi obětovaného jehněte, zprava na mě smutně kouká kamarád husita, a nechápavě kroutí hlavou, proč už nechodím do nedělního sboru, hodiny ve škole trávím pomlouváním celýho církevního systému se synem bývalých Jehovistů a s protestantem odvedle už plánujem nálet na nejbližší mešitu se zápalnejma láhvema :D Když se na to člověk dívá takhle je to celkem vtipný :D Ale kolik miliónů lidí v minulosti padlo kvůli těmhle ideologickým pakárnám ... -_-" Svět je tak hnusnej ... omyl ... lidi jsou tak hnusní !

.. já věřím v Matrix .. věřím v sebe (možná) a v Jedi ... nehodlám to měnit a jsem dokonale spokojená ^^

P.S.: Slyšeli jste, že sčítání lidu přineslo poznatek, že v ČR je více Jediistů než-li Romů ? :D

Haré Krišna Haré Krišna
Krišna Krišna Haré Haré
Haré Ráma Haré Ráma
Ráma Ráma Haré Haré


Jóó, tak tohle mi teď zdobí moji haldu u postele .. má to hezký barvičky .. ^^

Hej a zas se omlouvám za naprosto debilní, rádoby zamyšlenej článek -_-" Chtěla jsem psát o Animefestu, ale nějak není moc o čem (tedy krom toho, že jsem po třech/čtyřech letech konečně potkala staré známé z netu :) Poznat vás naživo holky je úplně jiný kafe ))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Znáte světoznámé japonské doly na perly???

No jasně,když jsou světoznámé... 20.6% (44)
Něco jsem zaslechl/a 7.5% (16)
To slyším prvně... 44.4% (95)
Opravdu jsme se zasmáli... 11.2% (24)
HODNĚ blbej vtip... 16.4% (35)

Komentáře

1 Ayuk Ayuk | Web | 28. května 2012 v 17:43 | Reagovat

:D Taky jsem dakt ráda, že jsme se na AF potkaly :3 Bylo to super~

Taky nemám ráda všechny tyhle rozbroje ohledně víry, protože každej věřící se ti prostě bude snažit nacpat, že jeho víra je ta nejlepší a nejsprávnější a když se budeš v životě krotit, tak co všechno nedostaneš po smrti a podobně. Já jsem sice zastánce teorie, že po smrti je buď velký nic a nebo se člověk dostane tam, kam věří, že se dostane (Což je dokonale nepravedlivý, protože když dobrej člověk věří, že je špatnej a že se dostane do Pekla, tak.., ale to neznamená, že by měl člověk strávit celej život odříkáním. Spíš právě naopak.
Krom toho, fakt si myslím, že víra jsou akorát "dobře omluvitelnej" důvod, proč se vydat zabíjet lidi po stovkách. Vem si jenom všechny ty rozbroje mezi křesťanama - to by bohatě stačilo, i kdybysme do toho nemíchali ostatní náboženství.
Je fajn, že jsi cestu tramvají přežila bez větší újmy :D
Evangelistům se musí nechat, že jejich letáčky mají pěkný barvičky.. :D

2 Shinsuke von Wonderland Shinsuke von Wonderland | Web | 6. května 2013 v 23:40 | Reagovat

Myslím, že knihovníci ví přesně jak na to,  ze mě díky načítání poplatků za půjčené knihy vypáčí ročně více než, kdyby se jim registroval, každý měsíc nový člověk! Možná, že trochu přeháním, ale kdo to v dnešní době nedělá, že..? :D
Měl jsem ten jejich splesnivělý svazek jménem kniha, který jako bonus (možná to byla součást jedné z těch detektivek co jsem si četl v dětském oddělení jako malý a obsahovaly lupu) obsahoval 3 prošedivělé vlasy či možná chlupy, 1 hřebík, který měl nenápadně krvavý ostří a plno plesnivých stránek, které plíseň pohltila bůhví kvůli čemu. Za tohle jsem platil cenu za pokutu 10x vyšší než původně kniha vůbec stála kvůli tomu, že jsem ji hned po čtení zahodil pod postel a nechtěl se k ní po pár měsíců vůbec přiblížit, pak až, když mi došlo, že nejspíše by mohla plíseň přelézt na můj koberec a mohlo by to špatně dopadnout jsem ji odpochodoval vrátit.
Nyní jsem nedávno si chtěl půjčit další knihu nacož mi řekli, že ji ani nemají, ale že bych mohl zaplatit roční poplatek za registraci v knihovně, takže vlastně já pokaždé, když vstoupím do knihovny tak buď platím poplatek za pozdní přínos a nebo roční registraci, která mi příjde, že se obnovuje dřív jak za rok >_>
Scott Pilgrim je náhodou fajný! Já to sice nečetl, ale viděl jsem film a víc prapodivnějšího od filmu St.Trinians jsem k tomu už přirovnat nedalo :D Viděl jsem i pár komixových vydání, ale neodvážil jsem se to zatím číst.
Věř raději jen v sebe, věř tomu, že to je to v co můžeš věřit vždy a všude ^^

3 Shinsuke von Wonderland Shinsuke von Wonderland | Web | 6. května 2013 v 23:42 | Reagovat

Nějak jsem si odvykl na ten způsob komentářů a radši nechci přečítati kolik chyb jsem tam udělal :D

4 ♪♫Shizumi♫♪ ♪♫Shizumi♫♪ | 8. května 2013 v 22:55 | Reagovat

Ayuk - AFko, kde je těm vzpomínkám konec ^^ ? Aargh .. jsem tak hříšná duše, že odpovídám na tento komentář PO ROCE ?! Můžu i já dojít odpuštění (-_-") Těžko, těžko ...nedojdu a vůbec se nedivím.
Když ono se to prostě nezlepší nikdy - každej náboženskej fanatik si bude prosazovat tu svou. A v dnešní době, kdy jen čekáme, až nám na hlavu spadne nějaká ta arabská raketka už se může zdát, že je moc pozdě na to začít řešit muslimskou expanzi ... která postupuje zevnitř, jen to asi nikdo nevidí, nebo nevim...
Shinsuke - Můj člověk ^^ Proč mám poslední dobou s těma knihovníma poplatkama stejnej problém ? Ovšem co popisuješ s tou plísní je vskutku "fucking creepy"! Za tohle si ještě účtujou pokuty ? Nestoudnost elefantích rozměrů (-_-")..
Scott je nej ^^ Prvně jsem samozřejmě taky viděla film, hned mě to zaujalo - je jedním z mých úplně totálně nej :D A manga je v podstatě ale úplně úplně stejně praštěná)))
Chyby ? Jakýpak prosímtě ))) ?

5 MariaNef MariaNef | E-mail | 4. září 2018 v 12:59 | Reagovat

Hello my friends
look at my photo http://catcut.net/Czvw

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama