Říjen 2008

Pozastavení blogu ...

29. října 2008 v 21:05 | Shizumi |  →Jiné články na zahnání nudy
Buď na to nemám nervy, anebo je to mojí psychikou .. Moje psychika není už delší dobu v pořádku .. Teď se u mě projevují známky naprostého maniaka a závisláka jak na počítači, tak na anime :) Pokusím se aspoň na měsíc na všechno zapomenout, je jasný, že potřebuju PAUZU !!!
Čeho je moc, tak toho je příliš :D I anime a internetu se musí říct dost :D Ale pravděpodobně to nevydržím dýl jak tejden :D
P.S.: Angi, Emik, Niko, Kadet a Yukčo, jestli budete mít chuť pokuste se za mě zaskočit v našem příběhu ;)
Takže, zdar !!!

Epizody Blood+

28. října 2008 v 19:25 | Shizumi |  Super extra rubrika na odpad
Odkazy na Epizody Blood+ dokonce s českými titulky :)

Yuyutrix Renamed XD

26. října 2008 v 16:53 | Shizumi |  →Jiné články na zahnání nudy
Když si hraje můj bratr v Movie Makeru, vždycky to stojí za to. Před třemi dny se rozhodl udělat parodii na Matrix s yyh a dnes ji šťastně uveřejnil na Youtube XD (Ale dost jsem mu s tím pomáhala) Slíbila jsem mu, že když bude to video stát za to, udělám mu reklamu na mým blogu, táákže ...

Death Note - Vyhodnocení

26. října 2008 v 16:44 | Shizumi |  Vyhodnocení
Kadet nemá konkurenci XD Vyhodnocení od ní je vždycky originální XD Moc jí děkuju


Slayers Revolution

23. října 2008 v 13:23 | Shizumi |  Super extra rubrika na odpad

Další řada oblíbeného seriálu Slayers, Slayers - Revolution :) Staré i nové postavy v lepší grafice se zbrusu novým příběhem !!

Česká AMV

11. října 2008 v 18:20 | Shizumi |  →Jiné články na zahnání nudy
Skutečně se někdy vyplatí prohledávat Youtube a zajít až do těch nejzapadlejších rohů XD Nebo spíš zabloudit k českým amvíčkám, protože může být člověk mile překvapenej, co všechno dokáže odhodlanej otaku se zkombinováním anime s českými písničkami.
Zkrátka, našla jsem dvě skutečně povedená videa, první vyhrálo v letošním roce první místo na českým animefestu, krásný a dokonale vytvořený. Druhý je taky skvěle promyšlený, z anime toho v sobě sice moc nemá, ale právě z něho jsem chytla takovej záchvat smíchu, že jsem se nemohla uklidnit dobrou půlhodinu a každej správnej českej otaku by si je rozhodně neměl nechat ujít ;)

Šíleně smutné AMV:


Zima jak prase:

Noir

11. října 2008 v 15:56 | Shizumi |  Super extra rubrika na odpad
Noir

Vše začne u dívky jménem Kirika Yumura, která pátrá po své ztracené minulosti. Nemá žádné vzpomínky a protože si neví rady, obrátí se na pomoc k nájemnému vrahovi, Mireille Bouquet z Korsiky tím, že jí pošle e-mail se svojí prosbou. Společně s e-mailem pošle i jistou zvláštní melodii. Mireille se rozhodne se mladé Japonce pomoct, právě kvůli této melodii, kterou velmi dobře zná. Její zašifrovanou minulost jí pomůže rozluštit jen pod jednou podmínkou: že Kiriku hned na to zabije. Spolu začnou pátrat a zapletou se do příběhu plného elitních vrahounů, válkám podsvětí, mafie a nejrůznějších organizací, které jim půjdou po krku - kdo chce moc vědět, moc se dozví ..

Je tu zase ona "minulost hlavní postavy, která je dosud ukryta v mlze", jako v každém druhém anime. I když může děj vypadat trochu ohraný, je zamotanější, než by se mohlo zdát. Je to klasika ;) Klasika s dobrým dějem a různorodejma postavama, kterou je určitě potřeba znát :)

Epizod: 26

Režie: Koichi Mashimo
Utawarerumono - recenze

5. října 2008 v 18:28 | Shizumi |  Super extra rubrika na odpad
Utawarerumono
Žila byla ... ne, to je blbej začátek ... Mladé děvče jménem Eruru jednoho krásného dne blízko svého bydliště nalezne poraněného muže a díky své babičce-léčitelce Tsukuru mu zachrání život. Když se muž probere, nic si nepamatuje, neví kdo je, kde je a co se stalo. Neví to nikdo. A k ještě ozvláštnění příběhu, má na obličeji masku, která nejde sejmout. Obyvatelé království ho přijali mezi sebe a pojmenovali ho Hakuoro. Avšak jeho maska není na něm ta jediná zvláštní věc. Narozdíl od vesničanů nemá ocas a špičaté uši a jeho minulost tápá v mlze. Díky jedné velké náhodě se mu podařilo zachránit království, čímž si u vesničanů vysloužil jisté postavení a tak do budoucna chrání království před všelijakými nástrahami a bojuje za její dobro ….
Příběh tohoto anime se mi zdá kapánek ohraný. Neznámá minulost hlavního hrdiny je v každém druhém seriálu, jako třeba v Chobits, Elfen Lied, Hell Girl nebo třeba v Blood+. To s tou nesundatelnou maskou už jsem taky někde slyšela, ale jinak je tento seriál určitě zajímavý v tom, že má takový určitý nádech pohádkové atmosféry. Zkrátka a dobře, zvláštní od pohledu a s nevyslovitelným názvem ^^"